22_20230719_050105.jpg
12_20240702_213707.jpg

Souhrn sezóny 2023/2024 - DOSPĚLÍ

Ohlédněte se spolu s námi za sezónou 2023/2024 našich družstev mužů a žen.

Muži A - odpovídá Jakub Boháč, hráč

Ahoj Kubo, v úvodu gratuluji Tobě i celému týmu k postupu zpět do Divize. Na které soupeře se těšíš nejvíce a na které naopak nejméně?

Děkujeme. Jsem rád, že Rokycany jsou opět tam, kam dle mého názoru patří. Věřím, že budeme v Divizi dělat dobré jméno našemu klubu i městu. Co se týče soupeřů, tak se celkem těším na všechny. Za uplynulý rok, co jsme hráli nižší soutěž, se naše divize (skupina B) z poloviny úplně obměnila a myslím si, že bude o dost kvalitnější. Ale když bych to měl vzít jmenovitě, tak nejméně se těším asi na ATT Gorily Plzeň, nejvíce naopak asi na 1. FbK Tábor, FBŠ SLAVIA Plzeň B, ale i na všechny ostatní. Tento rok bude těžký a budeme rádi, když nás přijdou fanoušci podpořit na naše domácí zápasy.

Muži B - odpovídá Martin Štván, trenér, hráč

Ahoj Martine. V mužské rezervě nastupovalo v sezóně 23/24 dost žen. Jak fungovala spolupráce obou pohlaví na hřišti a mimo něj?

Tato symbióza nám letos fungovala velmi dobře a několikrát přinesla bodové zisky i s těmi nejlepšími týmy v soutěži. Ze začátku měli se smíšenou sestavou trochu problém naši mladší hráči, ale když zjistili, že i ženy umí dávat góly a dá se s nimi vyhrávat, tak si to sedlo. Holky se v mužské lize vůbec neztratily a kolikrát se vyburcovaly k lepším výkonům, než v lize žen. Jediné, co mne trochu mrzí, že chyběl větší respekt některých soupeřů k našim hráčkám. Poznámky o plotně, koštěti nebo cejchování byly kolikrát zbytečné. Bohužel se stále najdou hráči, kteří nemají k soupeři žádnou úctu. Holky si s tím ale nikdy nic nedělaly a spíš to poslouží jako vtipné historky k vyprávění. V kombinované sestavě byly turnaje "více na pohodu" a vždy jsme si je parádně užili. A je jen škoda, že neexistuje i liga smíšených týmů.

Muži C - odpovídá Karel Zelenka, hráč

Ahoj Karle. Muži C končí v Bohemia lize malého florbalu (BLMF). Proč jste v uplynulých 2 sezónách volili pro „céčko“ právě BLMF a proč konec?

Dva roky zpátky se naskytla jedinečná situace, a to zastoupit v BLMF jeden z končících týmů s výraznou rokycanskou stopou. Ačkoliv jsme neměli papírově špatný tým, nedokázali jsme soutěž udržet a sestoupili o úroveň níže. V uplynulé sezóně jsme potřebovali zápasově zapojit dorostence, kteří bohužel nemohou v soutěžích Českého florbalu nastupovat za muže, oproti tomu v BLMF ano, proto jsme v BLMF pokračovali. Jelikož jsme opět nedokázali soupeřům výsledkově konkurovat, přestože jsme mnohdy hráli vyrovnaná utkání, neunikli jsme sestupu ani po této sezóně. Konec pak podtrhuje i fakt, že od sezóny 24/25 máme opět družstvo dorostenců a tedy každý hráč najde uplatnění v soutěžích Českého florbalu.

Ženy - odpovídá Martin Štván, trenér

Martine, ještě jednou Tě dnes zdravím a objasni našim fanouškům, proč ženy v sezóně 24/25 neuvidíme v rámci ligy v Rokycanech.

Po nadějném rozkvětu z posledních let bohužel liga žen v Plzeňském a Karlovarském kraji opět zamrzla na bodě mrazu. Do nového ročníku se přihlásila pouze dvě družstva a s tím se nedá hrát dlouhodobá soutěž. Jako náhrada nám byla nabídnuta 3. liga žen ze sousedního regionu Praha a Středočeský kraj. Trochu jsme s touto variantou počítali a akceptovali jí. V lize nás čeká 12 různých soupeřů, takže v tomto ohledu to bude velké zpestření. Podmínkou unie však bylo, že se veškeré turnaje musí pořádat v regionu soutěže. Proto tedy v nadcházející sezóně neuvidíme naše ženy hrát domácí turnaje v Rokycanech, ale jako náhradní prostředí jim poslouží sportovní hala v Králově Dvoře.

V nadcházejícím článku se ohlédneme za sezónou 2023/2024 z pohledu našich mládežnických družstev.