22_20230719_050105.jpg
10_20230920_104609.jpg

Rozhovor s Václavem Michálkem

V pořadí čtvrtém rozhovoru jsme vyzpovídali trenéra mužského týmu a šéftrenéra klubu Václava Michálka

Ahoj Venco, prosím v krátkosti se představ našim čtenářům a prozraď jaké funkce v klubu zastáváš.
Zdravím čtenáře a fanoušky klubu, zkusím se v krátkosti představit. Narodil jsem se v Plzni a zde, s menšími pauzami, žiji. Letos oslavím kristova léta a pracuji jako profesionální florbalový trenér. K florbalu jsem se dostal v roce 2000, kdy jsem začal chodit se spolužáky do oddílu florbalu. Deset let jsem byl aktivním hráčem a poté jsem se stal trenérem a začal jsem trénovat hráče a hráčky.
V klubu FBC ROKYCANY zastávám funkci hlavního trenéra A týmu mužů a šéftrenéra klubu.

Co si mají čtenáři představit pod pojmem šéftrenér klubu?
Primárně nastavuji a vytvářím sportovní metodiku klubu, jsem poradním orgánem pro vedení klubu a hlavně se snažím vzdělávat naše trenéry. Tedy dávám jim zpětnou vazbu po tréninkách a dělám různé klubové semináře. Občas i za trenéry zaskakuji, pokud nemohou dorazit na svoje tréninky. K tomu spravuji sociální sítě klubu.

Prosím zhodnoť minulou sezónu z pohledu trenéra A týmu a případně šéftrenéra
Minulá sezóna nebyla z pohledu mužského týmu úspěšná, přišel sestup z Divize, která dle mého názoru do Rokycan patří. Faktorů bylo hned několik, ale asi tím největším byla marodka týmu a nedostatek hráčů na soupisce. Myslím si, že velkou roli hrála i letní příprava, kdy většina hráčů se uspokojila předcházející sezónou a myslela si, že to již půjde samo. 
Co se týká šéftrenéřiny, tak jsem za minulou sezónu spokojen. Nastavili jsme celoklubovou rozcvičku, všichni trenéři udělali obrovský progres a myslím si, že se to projevuje nejenom na tréninkovém procesu, ale  i na předváděné hře našich týmů.

Jak vidíš právě rozběhnutou sezónu?
Věřím tomu, že mužský tým opět postoupí zpět do Divize a prožije úspěšnou sezónu. První kolo hodně napovědělo, ale nesmíme usnout na vavřínech a pokračovat v tréninku. Věřím, že jako klub ještě zefektivníme a zkvalitníme tréninkový proces a posuneme naše hráče k lepším výkonům v sezóně. Rád bych do konce roku připravil celoklubovou kompenzační sestavu, aby naši hráči předcházeli únavovým zraněním. A v neposlední řadě doufám, že budeme mít dostatek nových členů, kterým se florbal a naše prostředí zalíbí a budou se v něm cítit skvěle.

Poslední klasickou otázkou je prostor pro dotazovaného. Máš nějaký vzkaz či poselství?
Rád bych touto cestou poděkoval klubu za příležitost, kterou mi nabídl. Dále bych chtěl vzkázat mladistvým, ať nesedí u PC a telefonů a radši sportují, ať už organizovaně nebo s kamarády venku. A v neposlední řadě chci apelovat na rodiče, aby své děti osamostatnili a nedělali jim služebnictvo, neboť v poslední době to vnímám jako velký problém dnešní doby. Věřím v to, že děti jsou schopni potvrdit v aplikaci svoji účast na tréninku či se z něj omluvit, že jsou schopni si sbalit věci na trénink úplně sami nebo si odnést batoh a hokejky bez jakékoliv pomoci.