22_20230719_050105.jpg
8_20230808_142320.jpg

Rozhovor s Martinem Štvánem

V dalším rozhovoru se o fungování v klubu rozpovídal hráč, trenér a sekretář Martin Štván

Ahoj Martine, v první otázce prosím popiš našim čtenářům jaké role v klubu zastáváš.
V našem klubu zastupuji hned několik funkcí. Jako aktivní hráč působím u mužského áčka, případně občas vypomůžu i rezervnímu týmu. Již několik let jsem hlavním trenérem našich žen. V neposlední řadě stojím už třetí funkční období ve vedení klubu jako člen výkonného výboru. V klubu zastávám i pozici sekretáře, takže se starám o část týkající se soutěží a komunikace s unií, a jinými oddíly. Často mě můžete také vidět při pořádání domácích turnajů jako hlavního pořadatele, případně zapisovatele.

Zhodnoť minulou sezónu z pohledu trenéra žen a poté z pohledu kapitána “A“ týmu
Naše 2. liga žen bohužel obsahovala pouze čtyři družstva, takže když se hraje pořád dokola se stejnými týmy, tak není jednoduché udržet plnou koncentraci a motivaci. Nicméně naše holky se s tím popraly na výbornou. Potvrdily roli favorita a soutěž vyhrály bez hořkosti porážky. S muži „A“ už to bylo horší. Loňská sezóna byla pro nás spíš trápení, kdy jsme se především nedokázali vyrovnat s několika odchody hráčů. V kombinaci s nízkou účastí na trénincích a s nezvykle velkou marodkou to pro náš elitní tým znamenalo sestup do regionu. Myslím, že na velikost našeho města byl velký úspěch hrát dlouhodobě bez přerušení mužské celostátní soutěže. Ale určitě nás dohnala i skutečnost, že ke staršímu stabilnímu jádru týmu jsme nebyli schopni několik let doplňovat mladé odchovance, kteří měli při přechodu do dospělé kategorie téměř stoprocentní hráčskou „úmrtnost.“

Jaké jsou cíle/výhledy do nové sezóny u družstva žen?
Ač se naše regionální liga žen nerozvíjí, tak jak bychom si přáli, tak naštěstí přibyl jeden tým navíc. Do nové sezóny opět vstupujeme jako jeden z favoritů. Několik týmů z loňské ligy však provedlo v rámci spolupráce různé fúze, takže očekávám silnější konkurenci a zkvalitnění soutěže. Zápasy budou pro nás těžší a vyrovnanější, nicméně i tak je náš cíl celou soutěž vyhrát. 


Jak vidíš nejbližší zápasy žen v Poháru Českého florbalu?
Do letošního ročníku se v ženské kategorii nepřihlásilo moc týmů. To znamená, že už v prvním kole narazíme na týmy z extraligy, respektive z první ligy. Z loňské pohárové zkušenosti s podobnými soupeřkami víme, že to nebude vůbec nic lehkého a že nás čeká pořádná zkouška, především defenzivní. Holkám to ale na druhou stranu zpestří sezónu a nasbírané zkušenosti určitě využijí v ligových zápasech.

Jaké jsou tvoje plány na sezónu 2023/24 (trenérské a hráčské, popřípadě funkcionářské)
Jak to jen půjde, tak bych mužům „A“ v nové sezóně rád pomohl pokusit se vybojovat zpět Divizi. Je mi samozřejmě jasné, že už nejsem nejmladší a že bohužel čas nezastavíme, takže si pozvolna budu hledat uplatnění v našich rezervních týmech. Navíc jsme již tradičně se staršími spoluhráči přihlásili vlastní tým v trojkovém florbale v Bohemia lize malého florbalu, která je skvělým doplňkem k pětkové hře, a ve které spousta hráčů z našeho rokycanského klubu zanechala mnoho nezapomenutelných úspěchů. Co se týče trénování, tak se i nadále budu objevovat na lavičce žen, kde samozřejmě chceme tým posouvat stále výš. Ve vedení klubu budeme společnými silami určitě i nadále pracovat na rozvoji klubu.

Prostor dotazovanému: vzkaz, poslání či nějaká informace
Své okénko využiji, abych poděkoval našemu předsedovi Karlu Zelenkovi. V první řadě nám jeho zkušenosti pomohly osamostatnit se, založit nový klub a tudíž od roku 2016 psát novodobou historii. Jeho zapálení pro práci a oddanost klubu je obdivuhodné. Bez něj by téměř jistě náš oddíl nebyl na takové úrovni, jaké se nachází, v horším případě by možná ani neexistoval. Jsem rád, že s ním můžu ve vedení spolupracovat a učit se od něj. Děkuji samozřejmě také všem čtenářům a příznivcům našeho klubu a budu se těšit v nové sezóně ať už na tréninku, zápase nebo jiné florbalové akci.