22_20230719_050105.jpg
9_20230822_111533.jpg

Rozhovor s Klárou Svitekovou

Dalším členem, který odpovídá na otázky je hráčka, trenérka a nově i členka výkonného výboru klubu Klárka Sviteková

Ahoj Klárko, klasická první otázka našeho rozhovoru. Jaké pozice v klubu zastáváš?
Ahoj, zdravím všechny čtenáře a příznivce rokycanského florbalu. V klubu zastávám více funkcí. Můžete mě potkat na hřišti, coby hráčku našeho ženského kádru, ale i na lavičce jako trenérku elévů. Nově mi ještě přibyla funkce členky výkonného výboru našeho klubu.

Jak se rodilo tvoje zvolení do výkonného výboru klubu a jaká je tvoje náplň?
K mému zvolení vedla celkem jednoduchá cesta. Ve funkci jsem vystřídala Jana Barnu, který se rozhodl funkci zanechat z časových důvodů. O možnosti mého zapojení do chodu klubu mě informoval náš předseda Karel Zelenka. Pro kandidaturu jsem se rozhodla hlavně z důvodu, že mi bylo sympatické, jak kluci klub vedou. Následovalo moje zvolení od členů klubu na valné hromadě. Náplní funkce je spolupráce s kolegy na chodu klubu. Pravidelně se scházíme na jednáních, kde řešíme aktuální témata a reflektujeme naší odvedenou práci.

Prosím zhodnoť minulou sezónu jako hráčka týmu žen a jako trenérka kategorie elévů a přípravky.
Minulá sezóna patří mezi ty nejlepší v mé kariéře. S ženami se nám podařilo obhájit prvenství v 2. lize žen, navíc i letos jsme přivezly body ze všech zápasů a zůstaly neporaženy. Co se týče zhodnocení z trenérské pozice, jak naši elévové, tak i přípravkáři odvedli za minulou sezónu pořádný kus práce a taky jsme na ně společně s mými trenérskými kolegyněmi náležitě hrdé. Elévové sbírali první hráčské zkušenosti na turnajích Plzeňské ligy elévů, na kterých nás vždy doprovázela skvělá atmosféra, a to hlavně díky našemu hlasitému fanclubu. Kluci předváděli úctyhodné výkony a s každým zápasem se zlepšovali. Třešničkou na dortu pak pro nás byl turnaj Fat Pipe Open 2023, kde kluci zužitkovali dovednosti získané během sezóny a vyplynulo z toho krásné čtvrté místo.

Jak vidíš příští sezónu jako hráčka a trenérka?
Přála bych si, aby příští sezóna byla alespoň stejně tak úspěšná jako ta minulá. S ženským týmem je našim cílem zůstat na vrcholu soutěže. Letos nám v cestě budou stát noví soupeři, od kterých očekáváme kvalitní výkony. Trenérsky zůstávám společně s Aničkou Valigurovou a Denčou Krákorovou u našich nejmladších kategoriích. Společně budeme vést naše svěřence k lásce k florbalu a sportu obecně. S elévy opět nastoupíme v Plzeňské lize elévů, kde je naším cílem poměřit síly s ostatními týmy, hrát fair-play a v neposlední řadě užít si společný čas strávený sportem.

Poslední otázkou je prostor dotazovanému, co vzkážeš našim čtenářům?
Prostor již tradičně využiji k poděkování. V první řadě patří velké díky Aničce a Denče za skvělou společnost na trénincích i mimo ně. Dále bych chtěla poděkovat kolegům z výboru za to, jak skvělou práci odvádějí a za všechno, co klubu obětují. V neposlední řadě musím ocenit náš rodičovský fanclub za neskutečné zapálení a podporu, kterou zajišťují na všech turnajích, jak domácích, tak i venkovních.