22_20230719_050105.jpg
11_20240518_224601.jpg

Konec angažmá Václava Michálka

Po téměř 3 letech skončila úzká spolupráce klubu s trenérem Václavem Michálkem, který vedl mužský A-tým a zároveň působil jako šéftrenér klubu a zásadním způsobem se tak podílel na tvorbě tréninkové metodiky klubu a profesním rozvoji našich trenérů a asistentů.

Angažmá Vaška Michálka v našem klubu začalo v červnu 2021, kdy se ujal role trenéra mužů A a juniorů. Po několika předchozích sezónách se mu podařilo stabilizovat výkonnost týmu mužů a s přehledem udržet divizní příslušnost. Od sezóny 2022/2023 již kromě role trenéra vystupoval především jako šéftrenér a marketingový pracovník. Naši trenéři pod jeho dohledem zvyšovali svoji odbornost a podařilo se nastavit koncepční práci napříč kategoriemi. Náš elitní mužský tým se však v průběhu sezóny potýkal s vysokou marodkou, což znamenalo nutnost zapojovat hráče B týmu a ženy, a tedy částečnou ztrátu výkonnosti. To vše vyústilo v sestup z divize do regionální ligy. Přesto však v týmu panoval vždy zdravý duch a poctivou prací, včetně náročné fyzické přípravy, hráči pod vedením Vaška vybojovali hned v následující sezóně 2023/2024 postup zpět do divize.

„Vaškovi děkuji za veškerou práci, kterou pro náš klub odvedl. Zároveň věřím, že naše dobrá spolupráce jeho odchodem do Tatranu Střešovice zcela nekončí, ale že i ve svém nabitém programu nám bude nápomocen při konzultacích a případných seminářích pro trenéry. Přeji mu mnoho úspěchů“, dodává Karel Zelenka.

A jak hodnotí své působení v FBC ROKYCANY Vašek Michálek?

V první řadě bych chtěl poděkovat klubu FBC ROKYCANY za příležitost se rozvíjet jak trenérsky, marketingově, tak i lidsky. Za 3 roky v klubu jsem poznal skvělé prostředí pro rozvoj florbalu na menším městě a především osoby, které svůj volný čas věnují pro rozvoj hráčů a hráček v klubu. Nesmím zapomenout ani na všechny hráče, které jsem měl tu čest poznat a florbalově či lidsky ovlivnit. Pevně věřím, že naše spolupráce úplně nekončí a budu moct pomoci klubu příležitostnými semináři či konzultacemi. V poslední řadě bych rád klubu popřál spousty sportujících dětí, zapojujících se rodičů, nadšených trenérů a udržení mužské Divize, protože ta do Rokycan patří!